Prečo UNIQA?

  • 200-ročná tradícia a skúsenosti
  • opora pre viac ako 15 miliónov klientov v 18 krajinách
  • starostlivosť o viac ako 21 miliónov zmlúv
  • 15 000 interných a asi 6 200 externých európskych spolupracovníkov a kolegov
  • pobočky po celom Slovensku

Stačí vyplniť vstupné údaje vo formulári a dostanete presnú cenovú kalkuláciu. Zaberie Vám to iba pár minút.

Spoznajte poisťovňu UNIQA

Vznik súčasnej Uniqa poisťovne sa spája s rokom 1990, kedy Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky, Agrobanka Praha, a.s. a menší akcionári z radov poľnohospodárskych družstiev založili Poisťovňu Otčina, ktorá sa prvotne orientovala na poľnohospodárske poistenie.

V roku 1994 Agrobanka Praha predala svoj obchodný podiel rakúskej poisťovni Bundesländer Versicherung AG, a tým sa rakúska poisťovňa stala najväčším akcionárom Poisťovne Otčina. 

V roku 1996 sa pôvodné obchodné zastúpenie z Nitry rozšírilo na územie celého Slovenska a sídlo spoločnosti sa z Nitry presunulo do Bratislavy.

V roku 1999 nastala fúzia rakúskych poisťovní Bundesländer Versicherung, Austria Collegialität a Raiffeisen Versicherung, čím vznikol najväčší rakúsky poisťovací koncern UNIQA Group Austria, čoho sa stala súčasťou Poisťovňa Otčina, dcérska spoločnosť Bundesländer Versicherung.

Vo februári 2001 bolo výsledkom týchto zmien aj rozhodnutie koncernu UNIQA Group Austria o zmene obchodného názvu na UNIQA poisťovňa, a.s.

V auguste 2021 schválila Národná banka Slovenska a Česká národná banka zlúčenie poisťovní AXA životní pojišťovna a.s., AXA pojišťovna a.s., UNIQA poisťovňa, a.s., so sídlom v Bratislave a UNIQA pojišťovna. UNIQA pojišťovňa, a.s. sa stala pre ostatné menované spoločnosti ich nástupníckou spoločnosťou.

Porovnanie cien pár kliknutiami