Prečo Groupama?

  • rýchle poistenie prostredníctvom telefónu
  • non-stop asistenčné služby
  • garancia rýchlosti likvidácie

Stačí vyplniť vstupné údaje vo formulári a dostanete presnú cenovú kalkuláciu. Zaberie Vám to iba pár minút.

Spoznajte poisťovňu Groupama

Poisťovňa Groupama sa pôvodne špecializovala na krytie poľnohospodárskych rizík. Vznikla začiatkom 19. storočia a založili ju poľnohospodári ako družstevnú sporiteľňu. 

Založením družstevnej sporiteľne sa inšpirovali i ďalší poľnohospodári a po celom území Francúzska vznikali podobné spoločnosti. V roku 1986 sa družstevné poisťovne zlúčili pod názvom Groupama

Poisťovňa Groupama si svoje postavenie na francúzskom trhu výrazne posilnila v roku 1998, kedy vyhrala medzinárodnú  súťaž o 4. najväčšiu francúzsku poisťovňu GAN.

V roku 2000 sa Groupama rozhodla vstúpiť na zahraničné trhy. V roku 2001 začala obchodovať vo Vietname a o rok na to kúpila španielsku spoločnosť Plus Ultra Generale. Ďalšie roky vstúpila na trh Číny, Turecka a Grécka. V roku 2008 kúpila najväčšiu rumunskú poisťovňu Asiban a tureckú poisťovňu Güven. Uzatvorila i partnerstvo s poisťovňou Star v Tunisku.

V rovnakom roku (2008) vstúpila nepriamo i na slovenský trh, a to kúpou najväčšej maďarskej poisťovne OTP Garancia, ktorá na mala na Slovensku vlastnú poisťovňu.

Porovnanie cien pár kliknutiami